Zwroty i możliwość odstąpienia od Umowy

Zwroty i możliwość odstąpienia od Umowy

 

Klient, będący osobą fizyczną, który dokonał zakupu na stronie sklepu www.dekolandia.pl, niezwiązanego bezpośrednio z jego działalnością gospodarczą lub zawodową,

może w terminie 14 dni odstąpić od niego bez podawania przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia:

-w którym weszli Państwo w posiadanie zamówionego produktu, lub w którym osoba trzecia, inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa, weszła w posiadanie zamówionego produktu.


Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, wystarczy poinformować właściciela sklepu firmę Alfa Mirosław Falszewski, o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane mailem lub pocztą tradycyjną) wysłanego na odpowiedni adres:

Alfa Mirosław Falszewski

Ul H.Sawickiej 1/122

62-800 Kalisz

Tel.627678855

lub


dekolandia@dekolandia.pl
galeria@dekolandia.pl


Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy:

(Oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

[DANE SPRZEDAJĄCEGO]

…………………………….

 

Ja……………………………….niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następującej/ych rzeczy ….………………………………………………………………………………………………………….,

Data zawarcia umowy to ………………………………………., data odbioru ……………………………………………….… .

Imię i nazwisko………………………………………………………….

adres …..…………………….……..…………………………………….

Data………………………………………………………………………….

…….……………………………………………………………………

Podpis (tylko jeżeli formularz jest wysłany w wersji papierowej)


Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, tj. 14 dni.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy, zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy.
Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

 Kupujący ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.
Szacunkowy koszt zwrotu  standartowej paczki, to przedział od kilku do kilkudziesięciu zł w zależności od jej gabarytów i  wybranego przewoźnika.
Produkty o dużych gabarytach (np.: meble,portale kominkowe), ze względu na swoje wymiary albo wagę, nie mogą zostać odesłane pocztą w zwykłym trybie. W związku z czym, koszt odesłania, w przypadku odstąpienia od umowy zakupu, może być wyższy niż koszt zwykłej paczki pocztowej.
Każdorazowo informacja o wyższym koszcie odesłania jest podana na stronie produktu.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

Więcej szczegółów w Regulaminie:    § 10 Odstąpienie od Umowy sprzedaży

Wyjątki,kiedy nie przysługuje klientowi prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość

 

12. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach:

-dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na informatycznych nośnikach danych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania;

-umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym;

-świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą;

-świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu;

-dostarczania prasy;

-usług w zakresie gier hazardowych.

-Towary o szczególnych właściwościach wykonane na indywidualne zamówienie Klienta, ustalane z nim przed zakupem- nie podlegają zwrotowi.

 

 

Galeria Dekolandia © 2019